Nakładki na obrusy – kolorystyka

Jeśli myślisz o tym, żeby jakoś dopracować wygląd swojej kuchni, jadalni, albo salonu lub sypialni – postaw na ozdobne nakładki na obrusy. Ich główną funkcją będzie nie tylko wyraz estetyczny – upiększający każde pomieszczeniu, ale także dzięki nim białe świąteczne obrusy się nie pobrudzą. To wspaniałe rozwiązanie do każdego pomieszczenia, gdzie leży stół drewniany, narożnik, stolik do pokoju, lub szklany do salonu. Wszędzie tam przydadzą się wspaniałe nakładki o różnej barwie oraz wzorze.

Mogą być w różne kwiaty oraz inne motywy. Wybierz więc taką, która nie tylko będzie pasowała do każdego wnętrza w miarę kolorystycznie, co doda każdemu pokojowi bardziej przytulnego nastroju. Można naprawdę w pięknym stylu urządzić swoje mieszkanie.

Funkcje

Przede wszystkim maty na stoły nie rysują powierzchni pod nimi. Nadają się wszędzie, a można kupić je za grosze w bardzo tanich sklepach, lub zdecydować się na tą, wykonaną z lepszej jakości materiały, w droższym sklepie z artykułami głównie do kuchni, ale też całego domu. Warto zainwestować więc w nie pieniądze. Ochraniają przed nieodwracalnymi plamami, porysowaniami, a także uszkodzeniami drewnianego stołu. Marty spełniają też funkcję wizualną.

Kolorystyka

Niekoniecznie do zielonego pokoju przyda się zielona mata. Możesz pobawić się kolorami, tak, żeby w pomieszczeniu nie było przepychu, wszystko grało pod względem harmonii. Tak więc przykładowo do zielonego pokoju wybierz matę beżową, a do bezowego – zieloną. Baw się barwami i kolorami i pamiętaj, żeby nie przesadzić, stawiając na jeden kolor.

Święta i dni powszednie

Na stół w święta – obrus najczęściej wybiera się biały. Jednak trzeba pamiętać o pewnym zabezpieczeniu, w postaci nakładek. Dzięki nim oszczędzisz prania w pralce poplamionej serwety. Jednak na co dzień używa się do kuchni bardziej cerat o różnej kolorystyce oraz kształcie. Można zdecydować się także na nakładki, jednak pamiętaj, żeby wszystko ładnie się łączyło. Nie przesadź – a uzyskasz wspaniały efekt w twoim domu.